Registrácia: Workshop podávania žiadostí na tvorbu hier v Creative Europe MEDIA

Program Creative Europe MEDIA ponúka nenávratné granty až do výšky 150 000 EUR skúseným vývojárom, ktorí chcú vytvoriť svoju vlastnú IP. Granty im umožňujú experimentovať s gameplayom a mechanikami, ako aj s dizajnom príbehov a postáv a vyvíjať hrateľné prototypy naratívnych hier.

TERMÍN ONLINE WORKSHOPU: 26. 11. 2020

Zúčastnite sa workshopu ešte pred ďalšou výzvou na tvorbu videohier Creative Europe a spolupracujte so skúsenými vývojármi videohier z Európy, ktorí sa nedávno prihlásili a získali podporu prostredníctvom tohto programu.

Po podujatí budú nasledovať individuálne konzultácie poskytované spíkrami. Konzultácie sú obmedzené na 15 účastníkov a vyžadujú si zaslanie materiálov vopred. Svoje rozpracované prihlášky (text iba v odrážkach) môžete odoslať vopred,  aby ste dostali spätnú väzbu k ich obsahu.

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE: 20. 11. 2020
PRIHLÁŠKA: registrácia

Podujatie ponúka potenciálnych žiadateľov náhľad do procesu prihlasovania a poskytne prehľad od troch vývojárov, ktorí už predtým dostali financovanie svojich projektov:

  • Frostpunk: Content-related issues you may encounter when creating an application for the Creative Europe Media program (Pawel Miechowski / 11 Bit Studios)
  • Someday You’ll Return: A case study of the successful Creative Europe Media application (Jan Kavan, CBS Software)
  • Trip the Ark Fantastic: Creative Europe’s Media first Croatian success – finance and budgeting tips (Aleksandar Gavrilovic, Gamechuck)

SPÍKRI:

Aleksandar Gavrilović je spolumajiteľom malého chorvátskeho štúdia Gamechuck, zameraného na vývoj nezávislých hier. V minulosti pracoval ako programátor aj ako spisovateľ na rôznych oceňovaných a kriticky uznaných hrách ako „Viktor, a Steampunk Adventure“ a „All You Can Eat“. V súčasnosti je producentom hry Trip the Ark Fantastic, prvej chorvátskej hry, ktorá získala grant Creative Europe MEDIA.

Pawel Miechowski – partnership manager v 11 Bit Studios, ktoré je tvorcom hry This War of Mine, Frostpunk, vydavateľov Moonlighter, Children of Morta a ďalších. Pawel pracuje v hernom priemysle už viac ako 20 rokov – pre spoločnosti Metropolis Software, CD Projekt a 11 Bit Studios. Je veľký fanúšik videohier, sci-fi kníh, futbalu a pozitívnych vibrácií.

Jan Kavan – skladateľ, violončelista a nezávislý vývojár hier. Dosiahol PhD. v teórii kompozície so špecializáciou na adaptívnu hudbu. Pracoval na viac ako 15 publikovaných tituloch a v roku 2006 založil štúdio CBE Software, ktoré je známe predovšetkým kriticky uznávanými hrami J.U.L.I.A.: Among the Stars a Someday You’ll Return, ktorá je podporená aj programom Creative Europe – MEDIA Európskej únie.

Workshop je organizovaný v úzkej spolupráci Game Days, Game Developers Session, Creative Europe Desk Slovakia a Creative Europe Desk Czech Republic.

 

 

 

 

 

 

 

This post is also available in: Angličtina